Leading Retail Trader of hp toner cartridges, hp 12a laser toner cartridge, laser toner cartridges, 700 page yield hp 35a black original laserjet toner cartridge, 700 page yield hp 31a black original laserjet toner cartridge and kyocera tk 6309 toner cartridge from Mumbai.
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Brand | HP & Canon |
| Color | Black |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Technology | Ink |
| Page Yield | 15000 Pages |
| Cartridge Status | Full |
₹ 1600 / Piece Get Latest Price
| Page Yield | 2000 Pages |
| Color | Black |
| Product Type | Standard Capacity Cartridge |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Brand | HP |
| Technology | Ink |
| Cartridge Status | Full |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Cartridge Model Number | CC388A (88A) |
| Cartridge Type | Original (OEM) |
| Color | Black |
| Page Yield | 3000 Pages |
| Compatible Printer Brand | HP |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Brand | HP |
| Technology | Ink |
| Model Name/Number | 88A |
| Cartridge Status | Full |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Page Yield | 700 Pages |
| Product Type | High Capcity Cartridge |
| Technology | Laser |
| Brand | HP |
| Packaging Type | Box |
| Model No. | 35A |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Page Yield | 700 Pages |
| Product Type | High Capcity Cartridge |
| Technology | Laser |
| Brand | HP |
| Packaging Type | Box |
| Series | 31A |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2700 / Piece Get Latest Price
| Page Yield | 15000 Pages |
| Color | Black |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Brand | Kyocera |
| Technology | Ink |
| Cartridge Status | Full |
Minimum order quantity: 10 Piece
Kyocera TK-6309 Toner Cartridge is designed for use with select Kyocera ECOSYS laser printers.
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Model Number | CRG-309 |
| Cartridge Type | Original |
| Brand | Canon |
| Page Yield | 2500 Pages |
| Color | Black |
| Model Name/Number | Canon Crg 309 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 99 Piece
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Cartridge Code | CANON Black 328 |
| Cartridge Type | Original |
| Color | Black |
| Variant | High Yield |
| Page Yield | 2501–3500 pages |
| For Printer Type | Color Laser |
| Country Of Origin | India |
Minimum order quantity: 165 Piece
The Canon Black 328 Original Toner Cartridge is an OEM black laser toner cartridge primarily compatible with Canon MF4412, MF4450, MF4550, MF4570, MF4720w, MF4820d, and related models.
Key Features:Model: Canon Cartridge 328
Color: Black
Page Yield: Approximately 2,100 to 2,200 pages at 5% coverage
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Cartridge Code | OG HP 304A |
| Brand | HP |
| Cartridge Type | Original |
| Compatible Model | LaserJet Toner Cartridge (CC531A) |
| Color | Cyan |
| Pack Size | Combo Pack |
| For Printer Type | Color Laser |
| Page Yield | 3001–5000 pages |
| Variant | High Yield |
| Country Of Origin | India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Cartridge Number | OG HP 818 (CC640ZZ) |
| Color | Black |
| Product Type | Original |
| Packaging | Combo Pack |
| Ink Type | Dye-based |
| Compatible Printer Series | Deskjet |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Cartridge Number | OG HP 76A |
| Color | Black |
| Page Yield | High Yield (XL) |
| Product Type | Original |
| Packaging | Combo Pack |
| Ink Type | Dye-based |
| Ink Volume | 42 ml |
| Compatible Printer Series | Officejet, Deskjet |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Cartridge Model Number | 57A |
| Condition | Original (OEM) |
| Color | Black |
| Page Yield | 480 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Printer Compatibility | HP DeskJet series |
| Brand | HP |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Page Yield | 2500 Pages |
| Product Type | Standard Capacity Cartridge |
| Technology | Laser |
| Brand | HP |
| WARRENTY | 1 YEAR |
| MATERIAL | PLASTIC |
| APPLICATION | PRINTER |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1550 / Piece Get Latest Price
| Page Yield | 3000 Pages |
| Color | Black |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Brand | Pantum |
| Pack Type | Box |
| Technology | Imagerunner |
| Cartridges Status | Full |
| Compatible With | Printer |
| Body Material | Plastic |
| Warranty | 1 Year |
Minimum order quantity: 10 Piece
The Pantum PC-210KEV Black Toner Cartridge is designed for use with select Pantum laser printers. It provides high-quality black prints with sharp text and professional clarity, making it ideal for both home and office environments.
₹ 1700 / Piece Get Latest Price
| Page Yield | 1000 Pages |
| Color | Black |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Brand | Samsung |
| Technology | Ink |
| Cartridge Status | Empty |
| Warranty | 1 Year |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Page Yield | 700 Pages |
| Product Type | High Capcity Cartridge |
| Technology | Laser |
| Brand | HP |
| Packaging Type | Box |
| Model | 501A |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Page Yield | 700 Pages |
| Product Type | High Capcity Cartridge |
| Technology | Laser |
| Brand | HP |
| Packaging Type | Box |
| Series | 81A |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Model Number | Canon Crg 337 |
| Brand | Canon |
| Cartridge Type | Original |
| Color | Black |
| Page Yield | 2501–3500 pages |
| Cartridge Code | 337 |
| For Printer Type | Color Laser |
| Country Of Origin | India |
| Variant | High Yield |
Minimum order quantity: 63 Piece
The Canon CRG 337 Toner Cartridge (model number 9435B003AA) is an original black laser toner cartridge designed for compatible Canon imageCLASS and i-SENSYS multifunction printers.
Key Specifications:Page Yield: Approximately 2,400 pages at 5% coverage
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Cartridge Code | OG HP 81A CF281A |
| Color | Black |
| Cartridge Type | Original |
| Variant | Standard Yield |
| Page Yield | 3001–5000 pages |
| For Printer Type | Color Laser |
| Country Of Origin | India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 9000 / Set Get Latest Price
| Page Yield | 2500 Pages |
| Product Type | Standard Capacity Cartridge |
| Brand | HP |
| WARRENTY | 1 YEAR |
| MATERIAL | PLASTIC |
| APPLICATION | PRINTER |
| QTY | 1 |
Minimum order quantity: 1 Set
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Cartridge Model Number | Q2612A (12A) |
| Cartridge Type | Original (OEM) |
| Page Yield | 2500 Pages |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Cartridge Model Number | 052 |
| Cartridge Type | Original (OEM) |
| Color | Black |
| Page Yield | 2500 Pages |
| Brand | Canon |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Page Yield | 2500 Pages |
| Product Type | Standard Capacity Cartridge |
| Technology | Laser |
| Brand | HP |
| WARRANTY | 1 YEAR |
| QUANTITY PER PACK | 1 NOs |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Original |
| Color | Multicolours |
| Page Yield | 2000 Pages |
| Technology | Laser |
| Packaging | Box Pack |
| Brand | HP AND CANON |
Rajesh (Proprietor)
Hi Tech Enterprises
2nd Floor, 208, Plot 66 B, Joshi Chambers, Sant Tukdoji Maharaj Road, Tata, Power Corporation, Carnac Bunder, Mumbai - 400009, Maharashtra, India