Providing you the best range of hp 05a toner cartridge, hp 147a toner cartridge, og hp q2612a toner cartridges, og hp w9052mc toner cartridge, hp 146a toner cartridge and hp 166a toner cartridge with effective & timely delivery.
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Page Yield | 2500 Pages |
| Product Type | Standard Capacity Cartridge |
| Color | Black |
| Technology | Laser |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Brand | HP |
| Model Name/Number | 05A |
| Cartridge Status | Full |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Page Yield | 2500 Pages |
| Product Type | Standard Capacity Cartridge |
| Color | Black |
| Technology | Laser |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Brand | HP |
| Model Name/Number | 147A |
| Cartridge Status | Full |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Cartridge Code | HP Q2612a |
| Cartridge Type | Original |
| Brand | HP |
| Product Type | Standard Capacity Cartridge |
| Technology | Laser |
| Color | Black+Cyan+Magenta+Yellow |
| Pack Size | Single Pack |
| Page Yield | 2000 Pages |
| Warrenty | 1 Year |
| Quantity per pack | 1 Nos |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Page Yield | 6000 Pages |
| Product Type | High Capacity Cartridge |
| Technology | Laser |
| Brand | HP |
| WARRANTY | 1 YEAR |
| QUANTITY PER PACK | 1 NOs |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Page Yield | 2500 Pages |
| Color | Black |
| Product Type | High Capcity Cartridge |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Technology | Laser |
| Brand | HP |
| Model Name/Number | 146A |
| Cartridge Status | Full |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1650 / Piece Get Latest Price
| Page Yield | 2500 Pages |
| Product Type | Standard Capacity Cartridge |
| Color | Black |
| Technology | Laser |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Brand | HP |
| Model Name/Number | 166A |
| Cartridge Status | Full |
| Print Technology | LASER |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Model Number | Canon Crg 318 |
| Brand | Canon |
| Cartridge Type | Original |
| Color | Black |
| Page Yield | 2501–3500 pages |
| Cartridge Code | Canon Crg 318 Black |
| For Printer Type | Color Laser |
| Country Of Origin | India |
| Variant | Standard Yield |
Minimum order quantity: 86 Piece
The Canon CRG 318 Black Toner Cartridge is an original OEM black laser toner cartridge designed primarily for use in Canon Color Laser Printers such as the LBP7200cn, LBP7200cdn, and LBP7680cx.
Key Features:Model: Canon CRG-318 (Black)
Page Yield: Approximately 3,400 pages at 5% coverage (ISO/IEC standard)
Cartridge Weight: Around 850 grams
Compatible Printers: Canon LBP7200cn, LBP7200cdn, LBP7680cx, and other compatible Canon models
Print Color: Black
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Model Number | Canon T03 |
| Brand | Canon |
| Cartridge Type | Original |
| Color | Black |
| Page Yield | 1501–2500 pages |
| Cartridge Code | Canon T03 |
| For Printer Type | Color Laser |
| Country Of Origin | India |
| Variant | High Yield |
Minimum order quantity: 101 Piece
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Model Number | NPG-59 |
| Brand | Canon |
| Cartridge Type | Original |
| Color | Black |
| Page Yield | 2501–3500 pages |
| Cartridge Code | Canon NPG 59 |
| For Printer Type | Color Laser |
| Country Of Origin | India |
| Variant | Standard Yield |
Minimum order quantity: 112 Piece
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Model Number | CRG-322 |
| Brand | Canon |
| Cartridge Type | Original |
| Color | Black |
| Page Yield | 2501–3500 pages |
| Cartridge Code | 322 |
| For Printer Type | Color Laser |
| Country Of Origin | India |
| Variant | High Yield |
Minimum order quantity: 153 Piece
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Cartridge Code | OG HP 110A Black Laser Toner Cartridge (W1112A) |
| Brand | HP |
| Cartridge Type | Original |
| Color | Black |
| For Printer Type | Color Laser |
| Page Yield | 2001–3000 pages |
| Variant | High Yield |
| Country Of Origin | India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Cartridge Code | OG HP 206A |
| Brand | HP |
| Cartridge Type | Original |
| Color | Black |
| For Printer Type | Color Laser |
| Page Yield | 2001–3000 pages |
| Variant | High Yield |
| Country Of Origin | India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 700 / Piece Get Latest Price
| Brand | HP |
| Model Number | OG HP 951xl |
| Ink Type | Solvent-based |
| Ink Volume | 47 ml |
| Product Type | Original |
| Packaging | Combo Pack |
| Capacity / Yield | High Yield (XL) |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 700 / Piece Get Latest Price
| Cartridge Number | OG HP 932XL |
| Color | Black |
| Page Yield | Extra High Yield (XXL) |
| Product Type | Original |
| Packaging | Combo Pack |
| Ink Type | Dye-based |
| Compatible Printer Series | Deskjet, Officejet |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 700 / Piece Get Latest Price
| Cartridge Code | 12A |
| Brand | HP |
| Cartridge Type | Original |
| Color | Black |
| Pack Size | Combo Pack |
| For Printer Type | Color Laser |
| Page Yield | 3001–5000 pages |
| Variant | High Yield |
| Country Of Origin | India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Cartridge Number | OG HP 21 |
| Color | Black |
| Page Yield | High Yield (XL) |
| Product Type | Original |
| Packaging | Combo Pack |
| Ink Type | Dye-based |
| Compatible Printer Series | Officejet, Deskjet |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Page Yield | 6000 Pages |
| Product Type | High Capacity Cartridge |
| Technology | Laser |
| Brand | HP |
| WARRANTY | 1 YEAR |
| QUANTITY PER PACK | 1 NOs |
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Cartridge Code | Hp 37a |
| Cartridge Type | Original |
| Brand | HP |
| Product Type | Standard Capacity Cartridge |
| Color | Black |
| Technology | Laser |
| Page Yield | 10000 Pages |
| For Printer Type | Mono Laser |
| Variant | High Yield |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 2200 / Piece Get Latest Price
| Page Yield | 3000 Pages |
| Product Type | Standard Capacity Cartridge |
| Technology | Laser |
| Brand | HP |
| WARRANTY | 1 YEAR |
| QUANTITY PER PACK | 1 NOs |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Cartridge Code | OG HP CB436A |
| Brand | HP |
| Cartridge Type | Original |
| Color | Black |
| Pack Size | Combo Pack |
| For Printer Type | Color Laser |
| Page Yield | 2001–3000 pages |
| Variant | Standard Yield |
| Country Of Origin | India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Cartridge Number | OG HP 05X |
| Color | Black |
| Page Yield | High Yield (XL) |
| Product Type | Original |
| Packaging | Combo Pack |
| Ink Type | Solvent-based |
| Compatible Printer Series | Officejet, Deskjet |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Cartridge Code | OG HP CE312A |
| Brand | HP |
| Cartridge Type | Original |
| Color | Yellow |
| Pack Size | Combo Pack |
| For Printer Type | Color Laser |
| Page Yield | Above 5000 pages |
| Variant | High Yield |
| Country Of Origin | India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Cartridge Code | OG HP 826A |
| Color | Yellow |
| Cartridge Type | Original |
| Compatible Model | LaserJet Toner Cartridge CF312A |
| Variant | High Yield |
| Page Yield | 3001–5000 pages |
| For Printer Type | Color Laser |
| Country Of Origin | India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Compatible For | Brother |
| Material | Plastic |
| Pages Yield | 10000 |
| WARRANTY | 1 YEAR |
| QUANTITY PER PACK | 1 NOs |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Page Yield | 2500 Pages |
| Product Type | Standard Capacity Cartridge |
| Color | Black |
| Technology | Laser |
| Usage/Application | Laser Printer |
| Brand | HP |
| Model Name/Number | HP 83A |
| Cartridge Status | Full |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Page Yield | 500 Pages |
| Color | TRI COLOR |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | 63 |
| WARRANTY | 1 YEAR |
| QUANTITY PER PACK | 1 NOs |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 2200 / Piece Get Latest Price
| Cartridge Code | 310 |
| Cartridge Type | Original |
| Color | Black |
| Page Yield | 3000 Pages |
| Brand | Canon |
| Variant | High Yield |
| For Printer Type | Color Laser |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Page Yield: Approximately 4,000 to 6,000 pages (depending on printer usage and conditions)
Compatible Printers: Canon LBP3460, LBP3400se, and similar Canon LaserShot printers
Cartridge Type: Original OEM toner cartridge ensuring sharp, consistent black prints
Color: Black
The Canon 310 Black Toner Cartridge (model CRG-310) is an original black laser toner cartridge designed for Canon laser printers such as the LBP3460 and LBP3400se.
Key specifications:
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Cartridge Type | Printer Cartridge |
| Cartridge Category | Original |
| Color | Black + Color |
| Cartridge Capacity | High Yield |
| Page Yield | Above 1500 pages |
| Cartridges code | Canon 416 |
Minimum order quantity: 34 Piece
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Cartridge Code | OG HP 58X CF258X |
| Brand | HP |
| Cartridge Type | Original |
| Color | Black |
| For Printer Type | Color Laser |
| Page Yield | 2001–3000 pages |
| Variant | High Yield |
| Country Of Origin | India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Brand | HP |
| Model Number | 857 |
| Color | Tri-color |
| Ink Volume | 130 ml |
| Product Type | Original |
| Packaging | Combo Pack |
| Capacity / Yield | High Yield (XL) |
Minimum order quantity: 1 Piece
Rajesh (Proprietor)
Hi Tech Enterprises
2nd Floor, 208, Plot 66 B, Joshi Chambers, Sant Tukdoji Maharaj Road, Tata, Power Corporation, Carnac Bunder, Mumbai - 400009, Maharashtra, India